Basketbal – 1.C vs 4.D

1.C nastúpila v zložení: Adam, Braňo, Viki a Dávid2
4.D reprezentovali: Margita, Božena, Vinco Pupík a Atilla Pinďur

Prvá štvrtina odštartovala rozskokom, ktorý na prekvapenie divákov vyhrala mladšia trieda 1.C. Na oboch stranách je vidieť útoky, však márne. Lopta je každú chvíľu na inej polovici, skoro sa nestíha sledovať. Už na začiatku druhej minúty otvára 1.C košom z dvojky. 1.C nadobúda pocit že si môže na chvíľu vydýchnuť, no nepočítali s rýchlou akciou na čele s Vincom, ktorá dorovnala stav na 2:2. Prváci sa pokúšajú o protiútok, ale bohužiaľ tento nájazd bol márny. Potom čo 1.C zahodila z nepochopiteľných dôvodov loptu do autu sa 4.D pokúsila potrestať túto chybu, však bez úspechu. Ako ubiehajú sekundy 4.D sa vzchopila na ešte jeden nájazd, ktorý sa im podarilo premeniť a týmto činom sa dostávajú do vedenia. Odozva na seba nenechala dlho čakať. Adam hádže z trojky, lopta letí ukážkovým oblúkom na kôš a tu zrazu triafa obruč. Loptu získala 4.D a po dvoch pokusoch a jednom rýchlom doskoku zvyšujú náskok. Tesne po tejto udalosti sme mohli sledovať aj prvý dvoják hry – 4.D má loptu, no nie nadlho, lebo po neúspešnom útoku 1.C na seba nenechala čakať a spravila krásnu akciu s ešte krajším zakončením. Adam si pripisuje na konto ďalší kôš. Ku koncu 1. štvrtiny sme mohli pozorovať ako sa Vinco snaží urobiť akciu pod košom protivníka sám. Niežeby tam nemal spoluhráčov. Dostal sa až pod kôš kde nedopatrením odovzdal loptu protivníkom, no tí však túto chybu nepotrestali. Stav po prvej štvrtine bol 6:6

Druhá štvrtina odštartovala košom zo strany 4.D, ktorá tak navýšila svoje konto o dva body. Chvíľku sa nič nedeje. Prvá C sa dostáva do útoku a Viki dáva kôš! Naprosto šokantné! 4.D na seba nenechala dlho čakať a instantným protiútokom sa dostala zas do popredia. Nasledovala hra rýchlych výmien zo strany na stranu a 1.C dorovnala, na čo 4.D dala krásny čistý kôš a potvrdila svoje vedenie.

Tretia štvrtina začala rozohrávkou 1.C do outu. Tento chabý čin bol potrestaný Pupíkom, ktorý znova skóroval. Hneď na to prišli rýchle výmeny, počas ktorých padli tri koše. Na tvárach hráčov je pozorovateľný pot a nervozita. Dnes ide o naozaj tesný zápas. Trestný hod 4.D situácii prvákov nepomáha, avšak Vinco netriafa, ešte že tam bol Atilla a vďaka doskoku využívajú aj túto situáciu a navyšujú. Asi o minútu na to sa však Vinco aj s Atillom oberajú pod košom protivníka. Márne. Sú z jedného tímu. 1.C situáciu nevyužila a do konca tretej štvrtiny sa stav nezmenil.

Štvrtá štvrtina mala naozaj rýchly začiatok v podaní 4.D však 1.C je nažhavená a strieľa dva koše za sebou a dostáva sa do vedenia. Zrazu Dávid hodil svoj prvý kôš a aj to posilnilo vedenie 1.C. Teraz sú už ozaj oba tímy vyčerpané, no stále sa snažia zo seba dostať maximum. Možno že práve táto vyčerpanosť mala za príčinu menej čistú hru ako doteraz. Čas sa kráti a štvrtáci prehrávajú o 4 body. Vinco sa chytil príležitosti, našiel trhlinu v obrane a dáva kôš. Posledná minúta. Štvrtáci vedia že musia dať ešte jeden kôš, aby remízovali no 1.C im nenechá žiaden priestor a tak zápas končí 22:20 pre 1.C