Futbal – 1.A vs 1.B

1.A reprezentovali: Vozi, Tiko, Selecký, Hudáček, Adi, Filip, Tomáš
Za 1.B nastúpili: Denis, Matej, Patrik, Patrik, Dávid a Klára

Futbalový zápas našich prváckych matických tried začal trošku zmätočne. Na začiatku sa hráči mierne rozbehávali a miestami to vyzeralo, akoby ani nevedeli kto je v ich tíme a kto je proti nim. Prvá štvrtina zápasu by sa dala nazvať aj zákopovov, kde hráči behali z jednej strany na druhú, no bránu však neohrozovali a žiadne veľké (prvadupovediac ani malé) akcie sme nemohli vidieť. Zlom nastal až ku koncu tejto štvrtiny keď Selecký zaskóroval, konečne otvoril zápas a nakopol tým svojich spoluhráčov z 1.A k lepším výkonom. Hneď o dve minúty nato strelil Tomáš gól, čím potvrdil vedenie 1.A. Tu sa však už aj béčka snažila zmobilizovať. Matej sa usiloval zvrátiť osud svojej triedy avšak obrana 1.A a ich brankár, ku ktorému sa lopta ani často nedostávala všetky pokusy odrážajú . Celá hra sa potom začína znovu odohrávať v strednom pásme, až kým v dvanástej minúte a tridsiatej sekunde nestrelí Tomáš svoj druhý gól. Avšak hra sa následne opäť prenáša do stredu a stáva opätovne zákopovov. Celá béčka sa snaží dať aspoň jeden gól, čo sa im nedarí až kým v poslednej 15-tej minúte tohto polčasu strelí vyššie spomínaní Matej gól. Začína sa druhý polčas a 1.B si začína myslieť, že môžu možno ešte dorovnať. Naneštastie ich Adi z 1.A hneď uzemní, keď v 23-tej sekunde vystrelí a skóruje. Zápas sa nám opäť prenáša do jeho prvopolovicovej nálady až na to, že áčka vedela využiť lepšie svoje šance, čo dokázala obratom ďalším gólom (tentoraz o tyčku) v tretej minúte. V tejto polovici môžeme spomenúť len veľkú snahu brankára 1.B zabrániť ďalším gólom a niekoľko pekných no nepremenených šancí spomínanej béčky (ako napríklad nepriamy kop, ktorý miestami vyzeral dosť čudne). Po nepremenenom nepriamom kope, začala 1.B tlačiť a hrať ofenzívnejšie. 1.B ale stráca prevahu a v 12-tej minúte dostáva posledný gól tohto zápasu. Ku koncu môžeme len znovu vyzdvihnúť snahy Mateja z 1.B bojovať v tomto už pre nich prehranom zápase. Na záver môžem len zhrnúť skóre a to 6:1 pre 1:A a dodať, že zápas sa obišiel bez faulov a vylúčení.