Futbal – Príma B vs Sekunda

Príma B: Patrik (kapitán), Maťo (bránkar), Samo, Adam, Andrej, Tomáš
Sekunda: Dominik (kapitán), Filip (bránkar), Včielka Maja, Matúš, Vinco, Rišo

Zápas sa začína veľmi rýchlo a akčne hneď po pár sekundách môžme vidieť pokusy oboch tried o gól, najprv sa strielalo na sekunďanskú bránku a hned na to na primanskú. Primanský bránkar Maťo si vybehol troška ďalej od bránky a to ihneď využíva súper a Včielka Maja skóruje. Krásnu akciu rozohráva Vinco, ktorý nahráva Dominikovi a ten striela ďalší gól za sekundu. Následne v priebehu minúty pridáva ešte jeden gól Včielka Maja. Chalani zo sekundy sa rozstielali a v priebehu 7 minút vyhrávajú už 4:0, pričom posledný gól dal zas Včielka Maja potom ako Dominik obral Adama. Po tejto rýchlej smršti gólov od sekundy skúšajú primania protiútok a aj sa im dvakrát podarilo rozpohybovať bránkara Filipa, ktorý podržal svoju triedu a nepustil loptu za chrbát. Matúš vykopáva loptu za koncovú čiaru a primania môžu rozohrávať. Dominikovi sa piatykrát podarilo dostať loptu do primanskej siete a aj toto bol asi dôvod prečo došlo k striedaniu bránkara u primanov. Za Maťa do bránky prichádza Tomáš. Maťo mení svoj post a stáva sa z neho obranca. Krátko po zmene primanského bránkara sa dostáva Andrej asi k najväčšej možnosti znížiť náskok súpera, len mu v tom zabraňuje horná tyčka. Tak ako pred pár sekundami zachránila tyčka sekundu, tak môžme vidieť na druhej strane ihriska podobný koniec a to, že Dominik triafa tyčku. Prvý polčas sa končí za stavu 5:0 pre Sekundu.

Počas polčasu sme boli sme vypýtali hodnotenie doterajšieho zápasu od kapitána primyB Patrika: „Nedali sme si pozor na obranu“ a rýchlo pokračoval v taktickej porade svojej triedy.

Druhý polčas sa začína nátlakom primyB, ktorá sa hneď ujíma lopty konkrétne Maťo a skúša to na Filipa v bráne, ktorý avšak nepúšťa loptu prejsť za čiaru. Do šance sa dostáva aj sekunda a to Matúš, ktorý míňa ľavé brvno o pár centimetrov. Nakoniec sa kapitánovi primanského tímu Patrikovi podarí konečne pretlačiť loptu do sekunďanskej brány a znižuje na 5:1. Na tento gól sa snaží odpovedať Rišo, ale bez úspešného konca. Patrik to skúša ešte raz na Filipa v bráne, ale tentokrát sa na konci neteší z gólu. V rýchlom slede môžme vidieť dve veľmi pekné akcie na primanskú bránu, ale Tomáš obe úspešne zastavuje. Patrik pridáva ďalší pokus k prekonaniu sekunďanskeho bránkara a taktiež aj Andrej, ktorý by potreboval a kúsok vyššiu bránku. Môžme vidieť pokusy o presvedčenie rozhodcu, aby odpískal faul a pri tom využívajú termín ako nebezpečná výška pre vysokú nohu, ale rozhodca im priateľsky vysvetlil, ze nič také neexistuje. Na obidvoch stranách môžme vidieť pády v prípade sekundy to bol pád Včielky Maji pri spracovávaní lopty a na strany primyB pád Maťa, ktorý bol napomenutý, že simulovať je zakázané. Posledné sekundy zápasu sa odohrávajú pred primanskou bránou a 2 sekundy pred koncom sa darí Včielke Maji pretlačiť loptu za Tomáša, takže upravuje stav na konečných 6:1 pre sekundu.

Tak ako aj po prvom polčase, tak aj na konci zápasu sme zisťovali aké pocity majú hráči. Zas sme sa pýtali Patrika: „Druhý polčas sme hrali lepšie, ale nevedeli sme dať gól.“

Konečný stav zápasu je 6:1 pre sekundu a autori gólov sú 4x Dominik, 2x Filip a 1x Patrik.