Basketbal – 4.D vs 2.B

4.D vyslala len štyroch hráčov: Janku, Krocana, „bratov“ Adama a Dušana Šulanských
Farbou tričiek zladená 2.B za svoju triedu vyslala: Dominika, Sučiho, Aďu, Kukiho a Vilkomena

Zápas začína úvodným hvizdom píšťalky a loptu si vybojovala 2.B, ktorá to hneď skúša na kôš, no neúspešne. Na to nájazdom na kôš odpovedá 4.D, taktiež neúspešne. Zápas pokračuje veľmi vyrovnane. Strelecké skóre hry otvára Dušan a krátko na to pridáva ďalšie dva koše. Stav 6:0 pre 4.D. 2.B sa nevzdáva a zubami-nechtami bojuje ďalej. Z trojky to skúša Vilkomen… neúspešne. 2.B má mierne problémy so zakončovaním, ale snaží sa. Druhá štvrtina hry sa podobne ako tá prvá nesie v rýchlom tempe. Na 2.B sa konečne obráti šťastie, a tak dávajú prvý kôš. Presúvame sa do tretej štvrtiny, kde skóre otvára Vilkomen. 4.D nezaháľa a dáva ďalší kôš. Skóre 8:4 v prospech 4.D. Na ihrisku sme videli zraneného Kukiho, ktorého musela vystriedať čerstvá posila Marko. V zápase sme mali možnosť vidieť aj trestné hody v podaní Dušana. Neúspešne. A tu sa potvrdilo pravidlo ak nedáš, dostaneš. Suči a Aďa dávajú každý po jednom koši. Krátko na to však Adam vytvára náskok 4.D o jeden kôš. Do konca zápasu zostávaja 30 sekúnd. 2.B stále bojuje, ale dorovnať sa im nepodarí. 4.D vyhráva tento zápas so skóre 10:8.