Florbal – Oktáva vs 3.B

Za 3.B nastupujú: Marko, Palo, Andrej a Simonides v bráne
Za oktávu: Mišo A., Mišo R., Samko, Maťo, Horvát a v bráne Ferenc

Sledujeme vyrovnaný a napätý zápas. Hra sa neustále kúskuje kvôli prehreškom na jednej či druhej strane. Úvodný gól zápasu strieľa Andrej po prihrávke Marka, 3.B vyhráva 1:0. Po strelenom góle sa obraz hry vôbec nezmenil. Útočí sa z jednej strany na druhú. Chvíľku pred koncom prvej tretiny sa podarí oktáve vyrovnať zásluhou Miša A. Prvá tretina sa končí výsledkom 1:1. Druhá tretina sa začala z ostra. Napätie by sa dalo krájať. Úvodnú vážnu šancu má Samko, ktorý netriafa odkrytú bránku. Palo zvyšuje vedenie 3.B a prudkou strelou do vinkla prekonáva Ferenca. Po tomto góle narastá nervozita oktávanov. Po krátkej prestávke kvôli zraneniu brankára sa oba tímy trocha ukludnili. Horvát sa dostal do úniku, ale brankár jeho strelu vyráža. Z následnej strely už dáva Samko gól. 2:2. Po faule Miša A. nariaduje rozhodca trestné strieľanie. Exekútorom samostatného strieľania je Marko, ktorý ale poskytnutú šancu nevyužil. Palo sa dostal do sľubnej šance, ktorú však nevyužil. Z následného útoku sekundu pred koncom 2. tretiny dáva Horvát gól na 3:2 pre oktávu. Tretia tretina tohto vyrovnaného zápasu sa začala s miernou prevahou 3.B, avšak prvý gól tretiny strieľa oktáva, konkrétne Samko. Hneď po buly dáva oktáva ďalší gól. Simonidesa tentokrát prekonal Maťo. 5:2 pre oktávu. Po niekoľkých šancách 3.B sa nakoniec podarilo Markovi znížiť na 5:3. Dve a pol minúty pred koncom si berie oktáva oddychový čas. Mišo rozdáva svojmu tímu pokyny do konca zápasu. Timeout sa vyplatil. Mišo zvyšuje vedie oktávy na 6:3. Zaznel záverečný hvizd, je dobojované, víťazí oktáva 6:3.