Plávanie – pravidlá

Platia všeobecné pravidlá pre plávanie ako napr.: Štartovať sa smie z „mostíka“ povoleným spôsobom (žiadne „bomby“, …), alebo z pod neho na signál píšťalkou. Plávať sa môže iba stanoveným štýlom pre danú disciplínu (voľný spôsob je kraul/prsia/znak/motýľ) a to celú dĺžku preteku (nesmie sa meniť štýl). Plávať sa môže iba kraulom/prsiami/znakom/motýľom (žiadny psík, …). Pri plávaní sa nesmie stúpiť na dno bazéna, odraziť sa odo dna bazéna, potiahnuť sa po dráhe alebo okraji bazéna.

Štafeta

Musí sa ísť štýlom, ktorým začal prvý plavec zo štafety. Pri štafete môže plavec, ktorý nasleduje po niekom (druhý/tretí/štvrtý v poradí) môže odštartovať až po správnom dohmate plavca pred ním.

Kraul

Štart z mostíka alebo z vody dohmat jednou rukou (na konci bazéna sa treba dotknúť jednou rukou) je povolená kotúľová obrátka, ale aj dohmat a otočenie sa je povolené motýlikove vlnenie sa pod vodou, pri štarte a odraze.

Znak

Štart z vody dohmat jednou rukou (na konci bazéna sa treba dotknúť jednou rukou) je povolená kotúľová obrátka, ale aj dohmat a otočenie sa je povolené motýlikove vlnenie sa pod vodou, pri štarte a odraze.

Prsia

Štart z mostíka alebo z vody dohmat oboma rukami (na konci bazéna sa treba dotknúť oboma rukami SÚČASNE!!) dohmat a otočenie sa je povolený jeden motýlikový kop pri štarte a odraze.

2 komentáre

Komentáre sú uzavreté.