Basketbal – 1.A vs 4.C

Napriek pomerne chladnému a daždivému počasiu, sa dnes po siedmej hodine proti sebe postavili triedy 1.A a 4.C v basketbalovom zápase. Tím maturitnej triedy pozostával z piatich odhodlaných hráčov, ktorými boli – Lucia, Igor, Martin, Adam a Kristián. Z 1.A sme dnes na ihrisku mohli vidieť bojovať až neuveriteľných 9 hráčov, ktorými boli – Martin, Adam, Jakub T., Jakub H., Filip S., Filip B., Dalibor, Dominik a Sima.

Odznelo prvé zapískanie píšťalky a hra sa začala. Spočiatku sa zjavne oba tímy potrebovali ešte poriadne rozohrať, čo sa ukázalo v podobe niekoľkých nevydarených hodov na kôš, prešľapov či prehodení lopty do autu. Kvôli krokom sa prvý kôš, ktorý hodil Jakub H. neuznal avšak 1.A sa nevzdávala a aj naďalej obiehala súperovo pole. Vyskytlo sa prvé faulovanie a 1.A strieľala trestný kôš, ktorý úspešne padol a stav sa zmenil na 1:0 pre 1.A. Avšak 4.C sa nenechala zahanbiť a Martin si prebojoval cestu k súperovmu košu, nahral Lucii, ale tá žiaľ tesne minula. Zostávalo už len 30 sekúnd do konca prvej štvrtiny, keď Dalibor vystrelil úspešne na kôš, čím zmenil bodový stav na 3:0 pre 1.A. To však 4.C nenechala len tak a Kristián hodil v poslednej sekunde na kôš, trafil, a skóre bolo 3:2.

V druhej tretine zápasu sa zostava 1.A zmenila a na ihrisko nastúpili noví hráči. Spočiatku sme videli zas nejaké tie nepodarené výstrely na kôš či kroky, ale oba tímy hrali s obrovským nasadením a lopta sa stále premiestňovala z jednej časti ihriska na druhú. Videli sme peknú akciu 4.C ako Adam prekľučkoval cez skupinku protihráčov, nahral Igorovi, ktorého sa však podarilo Sime obrať, tá prihrala Filipovi, ktorý strelil kôš. To znamenalo 5:2 pre 1.A. Jednu minútu pred koncom druhej štvrtiny 1.A opäť zabodovala a stav sa zmenil na 7:2.

V tretej štvrtine bolo možno pozorovať na hráčoch viditeľné náznaky únavy, ale napriek tomu hra nestrácala na dynamickosti. Tri minúty dokonca štvrtiny Martin z 1.A dostal do rúk loptu, vystrelil na kôš a získal pre svoju triedu ďalšie dva body. Vzápätí na to si pripísali na svoje konto ďalšie dva body a stav sa zmenil na 11:2.

Posledná štvrtina bola zahájená ďalšími dvoma bodmi 1.A – stav 13:2. Kristián zo 4.C rozohral, prihrávku prijal Igor, avšak kvôli jeho nešťastnému zakopnutiu o protihráča hádzala 1.A trestný kôš, ktorý padol a prváci získali ďalší bod. Blížilo sa už k záveru zápasu, keď sa prvákovi Filipovi S. podarilo hodiť až trojbodový kôš, za ktorým v posledných sekundách nasledoval ďalší dvojbodový. Konečný výsledok zápasu je teda 19:2 pre 1.A.