Volejbal – 1.B vs 1.C

Na úvodný volejbalový zápas nastúpili:
za 1.B: Tomčo, Gajgy, Filip, Paťo, Tomáš, Denis, Peťo, Diana, Klára, Daniela
za 1.C: Adam K., Braňo, Saška, Emma, Adam R., Lucia N., Baša, Tereza

Už pred úvodným hvizdom sa mi páči tento zápas, hlavne odhodlanie oboch tried. Obe družstvá majú veľký funclub, uvidíme ktorá trieda nakoniec zvíťazí.

Prvý set sa začal krátko po rýchlej rozcvičke. Na začiatku sa ujíma vedenia 1.C, ale ich súper 1.B ich nenechá ísť do vysokého vedenia. Za stavu 16:18 (pre 1.C) prichádza na podanie Daniela, ktorá zmazáva náskok súpera a dostáva svoju triedu do malého, ale aj tak veľmi podstatného vedenia o dva body. Danielinu šnúru podaní ukončuje Adam K., ktorého prehodená lopta končí v súperovom poli. Počas tejto hry sme už mohli vidieť niekoľko pekných výmien, čo sa u prvákov tak často nevidí. Za stavu 21:21 je naozaj ťažké, si čo i len tipnúť, že kto bude dnešným víťazom. Triedy sa stále striedajú na podaní až napokon mala 1.B v závere troška viac šťastia a ukončuje 1. set za stavu 28:26.

2. set je už od začiatku veľmi vyrovnaný, až pokiaľ sa lopty neujíma Gajgy, ktorý nám predvádza krásne rotované podania, s ktorými odrovnáva céčkarov. 1.B sa v tomto sete darí troška viac, napokon nám však Adam K. ukazuje, že céčka nám ešte na dnes nepredviedla všetko a po peknom smeči vyťahuje aj veľmi pekné, dosť ťažko chytateľné podanie, ktoré žiaľ béčkari nevedeli spracovať. K lopte sa zas dostávajú béčkari, ktorí ju prehadzujú na druhú stranu a môžme vidieť aj Emminu obetavú rybičku pri pokuse zachrániť padajúcu loptu. 1.C ukončuje zápas za stavu 25:20 pre 1.B, kvôli chybnému podaniu.

Celý zápas sa niesol v súťaživej nálade, obe triedy zo seba vydali to najlepšie čo mohli, ale dnes mala viac šťastia 1.B, ktorá vyhrala 2:0 na sety (28:26, 25:20).