Futbal – 4.B vs Sexta

4.B: Dujuplis, Depresia, Singapur, Mangalica, Pravý členok, Vezeň, Niton
Sexta: Marko, Obi, Granec, Jožo, Adam

4.B po strate bodu v zápase so 4.C chcela svoje zaváhanie napraviť no v ceste im stála Sexta nabudená vysokým víťazstvom nad 3.D. Počujeme úvodný hvizd a zápas sa začína. Rozohráva 4.B. Hneď po rozohraní sa tlačia pred bránu sexty, Niton dostáva loptu a rovno z prvej strely posiela svoj tím do vedenia. Sexta vyzerá byť trocha rozhodená takýmto rýchlim gólom. Hrá sa už od začiatku veľmi rýchlo, raz útočí 4.B raz sexta no vďaka výbornému bráneniu a nepresnosti hráčov nemá ani jeden brankár príliš veľa práce. V piatej minúte sa však pre bránkou sexty ocitnú dvaja hráči 4.B a iba jeden obranca zo sexty a Depresia túto chybu sexty trestá gólom. 4.B dostáva sextu pod tlak no tí dôsledným bránením nepripúšťajú žiadne vážnejšie šance a dokážu aj samy pohroziť z protiútokov. Do konca prvého polčasu sa však skóre nemení. Na začiatku druhého polčasu ide striedať duo Niton, Dujuplis zo 4.B a sexta začína diktovať tempo hry. Prvých zopár minút druhého polčasu je sexta väčšinu času na polovici 4.B a snaží sa všemožne dostať do dobrej pozície. Avšak keď sa im už aj podarí dostať cez obranu 4.B, je tu staále Vezeň ktorý sebavedomo chytá každú loptu. Do hry sa vracajú Niton a Dujuplis a aj keď znova začína inciatívu preberať 4.B tak sexta stále ohrozuje bránku 4.B a vyzerá to že kontakný gól je na spadnutie. Prvaý členok má však iný názor a tak zvyšuje na 3:0 pre 4.B. To trochu ukludní hru ale potom prichádza veľká chyba sexťanského brankára Adama ktorý síce vyhráva hlavičkový súboj Depresiou ale hlavičkuje na neprávnu stranu a lopta končí v bráne. To však nakopne Marka ktorý hneď po rozhraní mieri k bránke 4.B a strieľa z prvej dobrej pozície a znižuje na 4:1. Po rozhraní však Niton svojim druhým gólom v zápase vracia 4.B štvorgólové vedenie a zyvšuje na 5:1. Marko už rezignoval a do konca zápasu sa už len baví futbalom čo nám predvádza aj (nevydarenými) nožničkami. zápas sa končí a 4.B vyhráva 5:1.